Brüel & Kjær Vibro
Brüel & Kjær
HBM na lýmec
FIXTURLASER
Climats

2270-W Dvojkanálový analyzátor vibrácií

Typ 2270-W je kompaktný a robustný 2-kanálový ručný analyzátor, ktorý je dodávaný bez predzosilňovača. Pripojte jeden alebo dva akcelerometre a môžete vykonávať meranie vibrácií. Prístroj je štandardne dodávaný s aplikáciami pre základné merania vibrácií (celkové hodnoty či Crest faktor).
Pokročilejšie meracie úlohy, ako napr. identifikácia zdrojov vibrácií, analýza strojov, testovanie a kontrola kvality vyžadujú dodatočný aplikačný softvér. Voliteľná aplikácia typu BZ-7234 (Rozšírené vibrácie a nízke frekvencie) rozširuje tieto možnosti a umožňuje meranie rýchlosti a výchylky.  
Tento ručný analyzátor má všetky možnosti ako typ 2250-W avšak navyše poskytuje výhody dvoch nezávislých kanálov, ktoré umožňujú súčasné meranie dvoch samostatných signálov, vďaka čomu sa môže skrátiť čas merania na polovicu.
Stačí pripojiť existujúci predzosilňovač a mikrofón (alebo mikrofóny), aby vám prístroj poslúžil ako veľmi výkonný zvukový analyzátor.
Pridaním voliteľných aplikácií sa stáva perfektným nástrojom, ktorý Vám pomôže pri riešení akýchkoľvek úloh v oblasti merania hluku a vibrácií.

OBLASTI POUŽITIA PRÍSTROJA

V základnej  zostave ako prístroj na meranie vibrácií spolu s akcelerometrom sa používa na:
  • Kontrola hladiny vibrácií
  • Meranie Crest faktoru*
*Súčiniteľ lineárneho skreslenia (Pomer vrcholovej a efektívnej hodnoty)Vo voliteľnej zostave o aplikáciu BZ-7234 (Rozšírené vibrácie a Nízke frekvencie) spolu s  vhodným akcelerometrom je určený pre:

  • Skúšobníctvo a kontrola kvality
  • Vývoj výrobkov
  • Analýza strojov a riešenie problémov
  • Vibrácie budov
  • Meranie vibrácií budov s nízkou frekvenciou podľa ISO 8041: 2005 a DIN noriem
  • Servis a údržba strojov

 

Základný balík zabudovaných aplikácií, s ktorými je prístroj 2250-W  dodávaný:

 

ĎALŠIE MOŽNOSTI PRÍSTROJA - MERANIE HLADINY ZVUKU

Tento prístroj okrem funkcie merania vibrácií môže poslúžiť aj ako zvukový analyzátor triedy 1 na univerzálne účely podľa najnovších medzinárodných noriem pridaním vhodného predzosilňovača a mikrofónu.
Vstavaná flexibilita prístroja umožňuje pridávať aplikácie a iný hardvér na rozšírenie možností nad rozsah funkcionality štandardného zvukomeru. Je vhodný na využitie v nasledovných oblastiach: bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (BOZP), stavebná akustika, meranie času dozvuku, meranie infrazvuku (G-váženie), vývoj a kontrola kvality výrobkov, ako aj využitie pre meranie akustického výkonu, intenzity hluku, identifikácia zdrojov hluku.
 


 

MÁTE OTÁZKY?

Ponúkame Vám možnosť poslať nám otázky, pripomienky, cenový dopyt, želania, návrhy, atď.

Aby sme Vám mohli čo najrýchlejšie vyjsť v ústrety, prosíme aby ste vyplnili Vaše kontaktné údaje. Ďakujeme.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vášho dopytu (účel spracovania osobných údajov klientov - predzmluvných a zmluvných vzťahov).
(viď. Politika informovanosti dotknutých osôb)