Brüel & Kjær Vibro
Brüel & Kjær
HBM na lýmec
FIXTURLASER
Climats

Vibračné skúšky

Vibračné skúšky odolnosti a životnosti

Systémy na vibračné skúšanie slúžia na testy kvality, spoľahlivosti alebo trvanlivosti komponentov a zariadení na nájdenie potenciálnych problémov. Výhodou je nezávislosť od počasia a stavu vozovky, reprodukovateľnosť testovacích podmienok, ktoré sú presne definované a možnosť generovania testovacích profilov podľa potrieb a účelu. Ponúkame kompletné riešenia obsahujúce elektrodynamické budiče rôznej veľkosti, výkonové zosilňovače, spolu s riadiacim systémom pre režim sínusového, náhodného alebo rázového budenia, resp. kombinovaného budenia. V prípade potreby možno budiče doplniť o klimatické komory.

Vibračný systém V8900 – revolučný vzduchom chladený systém s vysokou budiacou silou

 


Vibračný systém V8900 bol navrhnutý tak, aby ponúkol univerzálne možnosti testovania. Kombináciou obrovskej budiacej sily (80kN), veľkého zdvihu, širokého použiteľného frekvenčného rozsahu a klopného momentu až 3kNm vznikol systém vhodný ako pre náročné testovanie veľkých nevyvážených objektov, a taktiež pre malé predmety. Typ V8900 ponúka testovanie sínusových aj náhodných vibrácií, rázových skúšok s vysokým zrýchlením ako aj testovanie zložitých a neštandardných vibračných profilov.
 

         
Tento vzduchom chladený vibračný systém s výkonom 80kN a nosnosťou až 800 kg ponúka testovacie možnosti podobné, ako majú vodou chladené systémy. Avšak vysoká spoľahlivosť v spojení s nízkymi nákladmi na údržbu sú pre tento vzduchom chladený systém charakteristické - jednoduchšia a lacnejšia inštalácia, jednoduchá údržba a teda vysoká efektivita.
 

Pre náročné rázové skúšky a testovanie v oblasti nízkych frekvenciách ponúka V8900 pracovný zdvih 101.6 cm (4 palce). Frekvenčný rozsah 5-3000 Hz je vhodný nielen pre dlhodobé skúšky, ale aj pre testovanie menších objektov.
 

Vďaka úplne novému dizajnu a použitiu technológie hydrostatického ložiska sa zvýšila celková tuhosť, čo umožňuje momentové zaťaženie až 3kNm a tým testovanie zložitých a hmotných konštrukcií s ťažiskom mimo osi symetrie bez nutnosti použitia vedeného headexpanderu. To opäť znižuje nielen obstarávacie náklady, ale aj náklady na údržbu.
 

Elektrický, neoptický a bezkontaktný centrovací systém armatúry umožňuje presné vedenie armatúry s minimálnou údržbou a neprerušovaným chodom, pretože ani prach alebo teplotné výkyvy neovplyvňujú jeho presnosť.
 

Chladenie vzduchom eliminuje potrebu napájania a údržby jednotky vodného chladenia a celého vodného systému, zjednodušuje celú konštrukciu vibračného systému a tým významne znižuje náklady. Vibračný systém je tiež vybavený intuitívnym a dobre ovládateľným grafickým rozhraním s možnosťami priameho sledovania prevádzkových a servisných veličín.
 

MÁTE OTÁZKY?

Ponúkame Vám možnosť poslať nám otázky, pripomienky, cenový dopyt, želania, návrhy, atď.

Aby sme Vám mohli čo najrýchlejšie vyjsť v ústrety, prosíme aby ste vyplnili Vaše kontaktné údaje. Ďakujeme.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vášho dopytu (účel spracovania osobných údajov klientov - predzmluvných a zmluvných vzťahov).
(viď. Politika informovanosti dotknutých osôb)