Brüel & Kjær Vibro
Brüel & Kjær
HBM na lýmec
FIXTURLASER
Climats

2250-W Analyzátor vibrácií

Už nie je v ponuke.
Môžete si vybrať novú generáciu


B&K 2245 Prenosný analyzátor zvuku
alebo
2255 Prenosný analyzátor zvuku ​.


Typ 2250-W je kompaktný a robustný analyzátor (bez mikrofónu a predzosilňovača). Pridaním vhodného akcelerometra sa stáva tento prístroj ideálnym nástrojom na meranie a analýzu vibrácií. Prístroj je štandardne dodávaný s aplikáciami pre základné merania vibrácií (celkové hodnoty či Crest faktor).
 
Pokročilejšie meracie úlohy, ako napr. identifikácia zdrojov vibrácií, analýza strojov, testovanie a kontrola kvality vyžadujú dodatočný aplikačný softvér. Voliteľná aplikácia typu BZ-7234 (Rozšírené vibrácie a nízke frekvencie) rozširuje tieto možnosti a umožňuje meranie rýchlosti a výchylky. Tento analyzátor môžete použiť aj  ako veľmi výkonný zvukomer s existujúcim predzosilňovačom a mikrofónom. Pridaním voliteľných aplikácií sa stáva perfektným nástrojom pre stavebnú akustiku, FFT analýzu, hodnotenie tónovej zložky, identifikáciu zdroja hluku, intenzitu zvuku a meranie vibrácií.

OBLASTI POUŽITIA PRÍSTROJA

V základnej  zostave ako prístroj na meranie vibrácií spolu s akcelerometrom sa používa na:
  • Kontrola hladiny vibrácií
  • Meranie Crest faktoru*
*Súčiniteľ lineárneho skreslenia (Pomer vrcholovej a efektívnej hodnoty)

 
V rozšírenej zostave o aplikáciu BZ-7234 (Rozšírené vibrácie a Nízke frekvencie) spolu s  vhodným akcelerometrom je určený pre:

  • Skúšobníctvo a kontrola kvality
  • Vývoj výrobkov
  • Analýza strojov a riešenie problémov
  • Vibrácie budov
  • Meranie vibrácií budov s nízkou frekvenciou podľa ISO 8041: 2005 a DIN noriem
  • Servis a údržba strojov

 

Základný balík zabudovaných aplikácií, s ktorými je prístroj 2250-W  dodávaný:

 

ĎALŠIE MOŽNOSTI PRÍSTROJA - MERANIE HLADINY ZVUKU

Tento prístroj okrem funkcie merania vibrácií môže poslúžiť aj ako zvukový analyzátor triedy 1 na univerzálne účely podľa najnovších medzinárodných noriem pridaním vhodného predzosilňovača a mikrofónu.
 
Vstavaná flexibilita prístroja umožňuje pridávať aplikácie a iný hardvér na rozšírenie možností nad rozsah funkcionality štandardného zvukomeru. Je vhodný na využitie v nasledovných oblastiach: bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (BOZP), stavebná akustika, meranie doby dozvuku, meranie infrazvuku (G-váženie), vývoj a kontrola kvality výrobkov, ako aj využitie pre meranie akustického výkonu, intenzity zvuku, identifikácia zdrojov hluku.


 

MÁTE OTÁZKY?

Ponúkame Vám možnosť poslať nám otázky, pripomienky, cenový dopyt, želania, návrhy, atď.

Aby sme Vám mohli čo najrýchlejšie vyjsť v ústrety, prosíme aby ste vyplnili Vaše kontaktné údaje. Ďakujeme.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vášho dopytu (účel spracovania osobných údajov klientov - predzmluvných a zmluvných vzťahov).
(viď. Politika informovanosti dotknutých osôb)