Brüel & Kjær Vibro
Brüel & Kjær
HBM na lýmec
FIXTURLASER
Climats

EMU Monitor životného prostredia

Monitor životného prostredia EMU je najnovším inovatívnym riešením od EMS Brüel & Kjaer. EMU dokáže nepretržite monitorovať hluk, vibrácie, poveternostné podmienky a akustický tlak v reálnom čase v jednej jednotke. Toto robustné zariadenie poskytne presné údaje, ktoré spĺňajú normy vo všetkých priemyselných odvetviach. EMU je najnovším prínosom pre letiská, banské a stavebné spoločnosti ako aj štátne organizácie.

Určený do každého prostredia

Bez ohľadu na odvetvie, monitor EMU bol navrhnutý tak, aby vám poskytol vzdialený prístup, kontinuálne monitorovanie viacerých parametrov životného prostredia v jednej jednotke.
EMU je ideálna voľba pri:
 • hodnotení rušivých faktorov vonkajších prevádzok,
 • dodržiavaní predpísaných prevádzkových limitov,
 • monitorovaní akustického tlaku, vibrácií a otrasov v banských lokalitách,
 • posudzovaní vplyvov stavebných prác,
 • monitorovaní vibrácií okolo citlivých zariadení napr. v nemocniciach.
Zariadenie sa dodáva s príslušnými snímačmi, analyzátorom, vnútornou pamäťou, batériou a mobilnou / Wi-Fi komunikáciou v odolnom vodotesnom a prachotesnom puzdre, preto môžete zariadenie kdekoľvek jednoducho rozbaliť, pripojíte snímače, zapnete, a spustíte monitorovanie parametrov.

Zabezpečenie súladu so zúčastnenými stranami

Miesta ako letiská, banské lokality a staveniská, sú často prísne regulované právnymi predpismi v oblasti životného prostredia, aby vyhovovali zároveň rastu obyvateľstva, a investičnej výstavbe.
Vďaka mnohostrannosti a monitoringu 24 hodín denne a 7 dní v týždni Vám EMU pomáha sústrediť sa na projekt a zároveň vytvárať a udržiavať pozitívny vzťah s okolitým prostredím  a obyvateľmi.


Najvyššia kvalita a výkon 

Rovnako ako všetky riešenia od EMS Brüel & Kjaer, monitor EMU bol vyvinutý tak, aby vydržal náročnú a dlhodobú prevádzku. Prístroj je robustný a vyrobený tak, aby odolal drsným podmienkam, aby bola zaistená jej správna prevádzka a presné meranie - bez ohľadu na prostredie. Vďaka jeho vynikajúcej konštrukcie a použitým materiálom bude mnoho rokov spĺňať prísne požiadavky aj pri používaní v náročnom teréne. V EMS Brüel & Kjaer sme hrdí na vynaložené investície do výskumu a vývoja, ktoré zabezpečia najvyššiu úroveň kvality a výkonu.

Plne integrovaný a jednoduché ovládanie

Kombináciou niekoľkých environmentálnych noriem, monitor EMU sa stáva vašim spoľahlivým zdrojom, pokiaľ ide o bezobslužné monitorovanie hluku, vibrácií, poveternostných faktorov a akustického tlaku.
Plne integrované riešenie: EMU kombinuje meranie, vzdialenú komunikáciu, monitorovanie systému a napájanie, vďaka čomu je nastavenie jednoduchšie a rýchlejšie, pričom je časovo nenáročné na prevádzku a údržbu.
Oživenie a spustenie nevyžaduje hodiny, iba niekoľko minút.

 

Kompletný a súvislý súbor údajov 

Monitor EMU bol navrhnutý tak, aby fungoval samostatne alebo v spojení s ďalšími senzormi ako súčasť služby Sentinel alebo ANOMS. Dokáže nahrávať a prenášať dáta cez mobilnú sieť alebo prostredníctvom Wi-Fi. Pomocou monitorovania vlastného stavu a s možnosťou automatického zapnutia pre dlhšiu dobu prevádzky poskytuje EMU údaje, ktorým môžete dôverovať - kedykoľvek ich potrebujete.
 

Kľúčové vlastnosti a príslušenstvo

Znížte náklady na monitorovanie a ušetrite čas s  EMU:
 • Hluk, počasie, vibrácie a akustický tlak v jednej odolnej monitorovacej jednotke umožňuje jednoduchú obsluhu a úsporu nákladov
 • Plne integrované riešenie kombinujúce meranie, diaľkovú komunikáciu, monitorovanie systému a napájanie, takže obstarávanie, nastavenie, prevádzka a údržba je jednoduchšia
 • Spustenie v priebehu niekoľkých sekúnd
 • Napájanie zo siete alebo z externého akumulátora
 • Možnosť nepretržitej prevádzky zo solárnej energie
 • Integrovaná záložná batéria udržuje prevádzku v noci alebo pri výmene externých batérií
 • Slúži ako prenosné alebo trvalo inštalované zariadenie, použitie buď na zemi, alebo na stožiari
 • K dispozícii na rôzne použitie: len pre hluk, len pre vibrácie alebo kombinované

Stiahnite si Údajový list EMU (v angličtine)
Stiahnite si brožúru EMU (v angličtine)

 

MÁTE OTÁZKY?

Ponúkame Vám možnosť poslať nám otázky, pripomienky, cenový dopyt, želania, návrhy, atď.

Aby sme Vám mohli čo najrýchlejšie vyjsť v ústrety, prosíme aby ste vyplnili Vaše kontaktné údaje. Ďakujeme.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vášho dopytu (účel spracovania osobných údajov klientov - predzmluvných a zmluvných vzťahov).
(viď. Politika informovanosti dotknutých osôb)