Brüel & Kjær Vibro
Brüel & Kjær
HBM na lýmec
FIXTURLASER
Climats

VIBROCONTROL 8000 / SETPOINT

Firma Brüel & Kjaer Vibro rozšírila portfólio svojich produktov o monitorovacie systémy SETPOINT.
VIBROCONTROL 8000 je tak úplne novým členom produktovej rodiny VIBROCONTROL!
Vysokokvalitné monitorovanie rotačných a piestových strojov predovšetkým v petrochemickom a energetickom priemysle a v ďalších oblastiach.Hlavné výhody

 • Prvý systém na svete, kompatibilný so systémom PI OSIsoft®
 • 19-palcový rám pre až 16 meracích modulov
 • 8,4-palcový dotykový predný displej
 • Systém diagnostiky vibrácií spĺňa API-670.
 • Systém možno pripojiť k existujúcim ochranným systémom
 • Vysoká spoľahlivosť
 • Viac informácií v anglickom jazyku

Detailnejší popis modulov nájdete nižšie...
 
Technický opis modulov VIBROCONTROL 8000 / SETPOINT ​


 
 1. 4-kanálový univerzálny monitorovací modul (UMM) - 40 rôznych programovateľných typov kanálov vrátane rýchlosti, fázy, vibrácií, polohy, hydro, akustiky, tlaku, monitorovania piestových strojov, procesných parametrov, diskrétnych vstupov a ďalších.
 2. 6-kanálový modul na monitorovanie teploty (TMM) -komplexná súprava programovateľných typov kanálov pre RTD, termočlánky a procesné premenné. 
 3. Systémový prístupový modul (SAM) pre všetky systémové komunikácie. Redundantné (záložné) SAM môžu byť dodávané v modulových slotoch 2 a 3 pre komunikáciu s riadiacim systémom turbíny (DCS, PLC, SCADA,) a ďalšie automatizačné systémy.
 4. Modul napájania môže byť napájaný externým napätím 24Vdc z dvoch nezávislých zdrojov. Napájacie zdroje sú umiestnené na vonkajšej strane rámu, čím sa eliminuje kumulácia tepla a vzniká lepšia flexibilita vo výbere dodávateľa napájacej jednotky.
 5. História všetkých statických a dynamických dát za posledný mesiac vďaka ukladaniu na 32 GB vymeniteľnú SD kartu alebo 8+ mesiacov na 256 GB integrovaný pevný disk.
 6. Komunikácia Modbus (Ethernet) a RTU (serial) s  DCS, PLC, SCADA, a ďalšími automatizačnými platformami. Plne programovateľná Modbusová mapa umožňuje pri výmene použitie existujúcej mapy– netreba  preprogramovať gateway.
 7. Prenos údajov do OSIsoft® PI SystemPrvý systém na svete, ktorý dokáže prenášať všetky údaje (statické a dynamické) do servera OSIsoft® PI System. Tie isté údaje sa prenášajú aj do rámu na SD kartu a voliteľný pevný disk pre zálohovanie.
 8. Analógové výstupy 4-20 mA  zo všetkých kanálov pre integráciu so staršími DCS, PLC a inými automatizačnými systémami, ktoré nepodporujú digitálnu komunikáciu (Modbus).
 9. Reléové výstupy. Na každom monitorovacom module sa nachádzajú štyri plne programovateľné reléové výstupy. Nie sú potrebné samostatné moduly s relé výstupmi. Relé sú plne programovateľné na stanovenie logických podmienok spínania.
  V jednom ráme (19") sa zmestí až 56 relé.
 10. USB port pre programovanie všetkých modulov. Konfiguračný softvér je k dispozícii zdarma a možno prevziať z našich webových stránok. Podporuje funkciu Copy+Paste z tabuľkových alebo textových programov.
 11. Vstupy pre snímače. ktoré napájajú energiou všetky druhy snímačov, vrátane bezkontaktných snímačov vibrácií na báze vírivých prúdov, akcelerometre, snímače rýchlosti, magnetické snímače, 4-20mA vysielače procesných premenných, tlakové snímače a ďalšie.
 12. Konektor pre displej podporuje pripojenie stavaného 8,4“ dotykového displeja na prednú stranu rámu, alebo iný externý monitor s pripojením DVI a s USB ovládacím zariadením.
 13. Konektor RJ45. Inovatívne použitie konektora RJ45 poskytuje 4 kanály analógových, chránených výstupných signálov zo všetkých snímačov vibrácií pomocou špeciálneho adaptérového kábla na rozvetvenie RJ45 na BNC. Jednoduché predĺženie  pomocou štandardného kábla CAT5.
 14. Plne záložné prepojenia napájania zaisťujú, že akákoľvek porucha napájacieho zdroja nebude mať vplyv na prevádzku rámu. Druhá napájacia jednotka môže byť umiestnená do modulových slotov č. 2 až 16, aby sa umožnili servisné zásahy do  napájacej jednotky bez straty napätia v ráme.
 15. 56-kanálový chránený výstupný konektorový set na použitie trvalých prepojovacích dosiek alebo hardvéru tretích strán.
 16. Rám so 16 slotmi dokáže prijať až 56 kanálov vibrácií alebo 84 teplotných kanálov, v akejkoľvek kombinácií. Rám je tiež k dispozícii v prevedení 4 alebo 8 slotov. Môže byť namontovaný pomocou výrezu v panelu, 19" koľajničiek EIA alebo priehradky.
   

Nižšie nájdete široké portfólio našich produktov v oblasti vibrodiagnostiky a ochrany strojov:

Bezkáblové snímanie vibrácií BKV BEYOND
Bezkáblové trojosové snímače vibrácií BKV Collect s patentovaným dizajnom a integrovaným meraním teploty vám umožňujú efektívne monitorovať vaše stroje. Úplne bezkáblové prevedenie zabezpečuje jednoduchú montáž, pravidelné reporty pre vaše pohodlie.
Prenosné Off-Line prístroje 
Ručné, prenosné prístroje určené na pochôdzkové (off-line) merania. 
VIBROSTORE 100 a VIBROPORT 8000 reprezentujú modernú architektúru prenosných prístrojov.
S našimi prenosnými prístrojmi môžete v teréne vykonávať analýzu vibrácií, vyvažovanie rotorov, monitorovanie technického stavu strojov a ďalšie. 
 
Kompaktné On-Line systémy
Trvalo inštalované kompaktné monitory menšieho rozmeru na permanentnú ochranu a monitorovanie technického stavu strojov. Sú to cenovo najdostupnejšie riešenia pre on-line meranie a monitorovanie vibrácií.

 
Mnohokanálové systémy
Modulárne mnohokanálové systémy na permanentnú (On-Line) ochranu strojov. Zoznámte sa s úplne novým systémom VIBROCONTROL 8000 / SETPOINT, alebo už rokmi osvedčeným VIBROCONTROL 6000. 

 
Integrované systémy
Systémy, ktoré poskytujú permanentnú ochranu, monitorovanie technického stavu, ako aj vibrodiagnostické služby. Tieto systémy pozostávajú spravidla okrem mnohokanálovej vyhodnocovacej jednotky aj z centrálneho servera, vibrodiagnostického softwaru a ďalšej výbavy. Sem patria predovšetkým systémy SETPOINT CMS a systém COMPASS 6000.
 
Snímače rýchlosti kmitania - vibrácií
Veľký výber: Štandardné, pre vysoké teploty, vodotesné (môžu byť inštalované pod vodnou hladinou), do výbušného prostredia ATEX certifikované. 

 
Snímače zrýchlenia kmitania - vibrácií
Snímače zrýchlenia štandardné, pre výbušné prostredie (ATEX), pre meranie kmitania stožiarov veterných elektrární a ďalšie.

 
Bezkontaktné snímače kmitania
Štandardné bezkontaktné snímače, snímače pre výbušné prostredie, snímače skupiny IN-XXX (s integrovaným oscilátorom).

MÁTE OTÁZKY?

Ponúkame Vám možnosť poslať nám otázky, pripomienky, cenový dopyt, želania, návrhy, atď.

Aby sme Vám mohli čo najrýchlejšie vyjsť v ústrety, prosíme aby ste vyplnili Vaše kontaktné údaje. Ďakujeme.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vášho dopytu (účel spracovania osobných údajov klientov - predzmluvných a zmluvných vzťahov).
(viď. Politika informovanosti dotknutých osôb)